10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Vinylové desky jsou opět v módě, Lexus je vrací i do auta

Fyzické nosiče s hudbou jsou dnes již spíše zajímavostí než běžnou věcí. Časy, kdy jsme si vypalovali do aut oblíbené písničky na CD, jsou už pryč. Většinu hudby dnes pohodlně obstarají streamovací služby jako Spotify.

Lidé mají přesto rádi hmatatelné věci a popularitě se tak opět začaly těšit vinylové desky. Ty jsou zajímavým sběratelským artiklem, audiofily zase vždy lákal analogový zvukový záznam bez ztráty kvality.

Jednou z jejich nevýhod však je, že se nedají přehrát v autě. Naštěstí právě tento problém řeší speciální Lexus IS Wax Edition, na kterém s japonskou automobilkou spolupracovali hudebníci Madlib a Kaytranada.

Kromě matného tmavého laku se odlišuje zejména atypickým prvkem výbavy – gramofonem. Ten se skryl před spolujezdce a vyklápí se z místa, kde bychom tradičně čekali přihrádku.

Může se zdát, že namontovat do auta podobný přístroj je jednoduché, gramofony jsou však obzvláště citlivé na otřesy. Tento by měl zvládnout desku přehrát bez problémů i během jízdy.

Při jeho výrobě byly použity moderní postupy a materiály, například 3D tisk či uhlíková vlákna. Vibrace pomáhá tlumit silikonová podložka, přeskakování aktivně brání i stabilizační motorek.

O dokonalou reprodukci zvuku se stará prémiový audiosystém Mark Levinson se sedmnácti reproduktory a výkonem 1 800 Wattů.

V katalogu sportovního sedanu byste však gramofon hledali marně, tedy alespoň prozatím. Lexus IS Wax Edition vznikl jako jedinečný kousek, který má v první řadě demonstrovat hladký a pohodlný podvozek modelu.

Reviews

Další články autora