10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Hrát proti Crosbymu a Ovečkinovi? Je to jako NHL na PlayStation

Juraj Slafkovský odehrál v NHL jen čtyři zápasy, ale už stihl nastoupit proti Sidneymu Crosbymu i Alexandru Ovečkinovi.

„Volal jsem s kamarády a říkal jsem jim, že dnes hraji proti Crosbymu. Pár dní předtím jsem zase mohl říct, že budu hrát proti Ovečkinovi. Je to jako sen, jako NHL na PlayStation,“ říkal slovenský talent s úsměvem.

Moment, který by nazval přivítáním v NHL, podle jeho slov nezažil: „Zatím si užívám každou vteřinu, co tady jsem.“

Slafkovský čeká na první bod i rozhodnutí o své budoucnosti. Zatím neznámo, zda v sezóně 2022/23 odehraje v lize více než devět zápasů.

V sestavě Montrealu se chce posunout výše. Momentálně dostává málo času na ledě a prostor ve třetí či čtvrté formaci.

„Podobné realitě jsem čelil na začátku minulé sezóny v TPS. Neustále jsem se zlepšoval a zlepšoval. Věřím, že to tímto směrem půjde i tady,“ říká. „Věřím, že když budu správně dělat maličkosti a budeme vyhrávat, tak budu získávat i stále více času na ledě.“

Slovák se chce poučit i od trenéra Martina St. Louise, se kterým debatuje o tom, jak se zlepšit a přivyknout si na NHL. Vidno, že si rády vzal k srdci, hlavně tím, že hraje přímočarěji.

Košický rodák tvrdě bojuje nejen v zápasech, ale i na trénincích. „Rád vyhrávám a rád bych byl nejlepší, takže na sebe musím být tvrdý. Takhle jsem nastaven, ale myslím si, že někdy musím být klidnější a uvolněnější.“

O viditelném progresu Slafkovského svědčí i pokročilé statistiky. Přesto je pravděpodobné, že jej brzy pošlou do farmářské AHL. Tvrdí to insider Darren Dreger.

Reviews

Další články autora