10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Neymarovi hrozí vězení pro korupci. O vše se staral otec, brání se u soudu

Brazilský fotbalista Neymar vypověděl v úterý u soudu v případě korupce v souvislosti s jeho přestupem z FC Santos do FC Barcelona v roce 2013.

Uvedl, že o tehdejších jednáních věděl jen málo.

Brazilská investiční společnost DIS, která měla nárok na 40 procent z celkové přestupní částky, zažalovala Neymara, jeho otce, který působí jako hráče agent, jeho matku, bývalých prezidentů FC Barcelona Josepa Bartomeu a Sandra Rosella, někdejšího šéfa Santosu Odilia Rodriguese a dalších představitelů obou klubů za údajné zatajení skutečné částky.

Prokuratura žádá pro Brazilce pokutu 10 milionů eur a dva roky odnětí svobody nepodmíněně, informovala agentura AP.

Všichni obžalovaní u soudu odmítli, že by se dopustili protiprávního jednání. Neymar vypověděl na úterním jednání jen pár minut: „Vše vyřizuje můj otec. Do jednání jsem nebyl zapojen.

Podepsal jsem jen to, co mi řekl, abych podepsal. V té době jsem slyšel zvěsti, že o mě mají zájem i jiné kluby, ale mým snem bylo hrát za Barcelonu. Nakonec to byl buď Real Madrid, nebo Barcelona. Následoval jsem mé srdce a vybral jsem si právě Barcelonu.“

Slova prezidenta Realu Madrid Florentina Pereza, kterého si žalobci předvolali, prostřednictvím videokonference potvrdila, že klub měl zájem o podpis smlouvy s hráčem ještě před jeho příchodem do Barcelony a že Madrid předložil nabídku ve výši 45 milionů eur. Informovala o tom agentura AP.

Reviews

Další články autora