10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Škoda odhalí novou Fabii, zatím nabízí pohled do interiéru

Pracoviště řidiče potěší zastánce klasické koncepce.

Škoda v úterý večer představí čtvrtou generaci populární Fabie. Zatímco opona padne, automobilka ukazuje poslední skici zaměřenou na interiér.

Přestože se očekávalo, že přístrojová deska bude prakticky identická s modely Scala a Kamiq, není tomu tak docela tak.

Fabia konečně dostane modernější podvozkovou platformu MQB A0 a bude mít hodně společného s modernizovaným Volkswagenem Polo i Seatem Ibiza.

Podle skici dostane Fabia dvouramenný volant z Octavie, ale většina funkcí na přístrojové desce bude mít i nadále tlačítkové ovládání místo dotykového. Týká se to hlavně automatické klimatizace.

Pro změnu směru foukání je však třeba jít do menu infotainmentu, jako u Scale a Kamiqu, Polo a Ibiza na to mají vlastní tlačítka.

Výrazným prvkem přístrojové desky bude dvojice výdechů větrání. Dostaly kulatý design s chromovaným orámováním, navíc výdechy protíná horizontální pás, který pokračuje před spolujezdcem až k infotainmentu.

Skica také ukazuje nové řešení výplně dveří. Léta jsme u Fabie znali klasická madla, ta se nyní výrazně změnila.

Dveře se tak zavírají výčnělkem u tlačítek na stahování oken. Podobné řešení už dostala také Škoda Enyaq. Madlo se tak už nechytá rukou vertikálně, ale shora horizontálně.

Ukazují se také další specifika platformy MQB A0, které Fabia obdrží a mohou potěšit zastánce klasických řešení. Jedná se o páku automatické převodovky, tedy žádný drobný elektronický ovladač jako u Octavie. Stejně tak se Fabia nedočká ani elektronické parkovací brzdy, bude mít klasickou mechanickou.

Světová premiéra nové Fabie se odehraje v Centru současného umění DOX v Praze, úterý 4. května v 19:00. Představení bude mít virtuální podobu a mohou jej sledovat všichni online.

Všechny informace o novince, jejíž předchůdce je dlouhodobě nejprodávanějším novým autem na Slovensku, si u nás můžete přečíst už krátce po sedmé večer.

Reviews

Další články autora