10 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Ford Evos do Evropy nepřijede, pod jiným názvem má však dveře otevřené

Již dlouho je známo, že kdysi populární Ford Mondeo má své dny sečteno a letos jeho výroba končí. Alespoň v současné formě, jako klasický zástupce střední třídy s karoserií liftback a kombi.

Jak by měl vypadat jeho nástupce, ukazuje nový model Evos představený na autosalonu v Šanghaji.

Produktový manažer Fordu Mike Levine na Twitteru potvrdil, že Evos je výhradně pro čínský trh. Přesto se předpokládá, že jej pod jiným názvem as různými změnami uvidíme iv USA a také v Evropě.

Evos kombinuje prvky SUV a kombi, vše zabaleno do karoserie se siluetou kupé. Pokud vám tento recept zní povědomě, teprve nedávno se stejným přišel Citroën C5X.

U Fordu jsou designové prvky podobné elektrickému Mustangu Mach-E, ale nechybí mřížka chladiče a ještě užší full-LED světla.

Zadní světla jsou podle současných trendů propojena v jeden celek. Robustnost crossoveru umocňují velká kola a moderní vzhled dotváří výsuvné kliky.

Na Ford je netradiční i interiér. Obrazovky jsou roztaženy prakticky na celou šířku přístrojové desky jako u Hondy a mají celkem 27 palců. Tlačítka jsou už jen na volantu, většina funkcí se ovládá hlasově nebo dotykově.

Ford zatím nezveřejnil podrobnosti k pohonu, podle fotografie dvířek se šuplíkem je však jasné, že se Evos představil v plug-in hybridní verzi. Ta by mohla být shodná s Kugou, což by znamenalo 2,5litrový atmosférický čtyřválec s elektromotorem a systémovým výkonem 165 kW (225 koní) as e-CVT převodovkou.

Reviews

Další články autora