10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Milionty vyrobený Citroen C3 zůstane jezdit na Slovensku

V automobilce Stellantis Slovakia v Trnavě vyrobili miliontý vůz modelu Citroën C3 třetí generace. Informovala o tom Nina Brešťanská z oboru komunikace trnavské automobilky.

Sériovou výrobu tohoto modelu spustili v Trnavě koncem roku 2016. „Od uvedení na trh se tak stal oblíbeným nejen na domácí půdě, kde končí přibližně jedno procento produkce, ale především na zahraničních trzích. Momentálně tvoří tento model více než polovinu objemu denní výroby v trnavské automobilce,“ uvedla Brešťanská.

Generální ředitel trnavské automobilky Stellantis Martin Dzama předává klíče od milionté C3 slovenské majitelce.
Miliony kus v modré barvě Spring jde zákaznici ze Slovenska, která vyměnila stejný model za nový. Klíče od auta si převzala přímo v trnavské továrně od zástupců Citroënu.

Z celkového počtu milion aut se na Slovensku prodalo 7288 vozů z aktuální generace. Největší zájem je o limitované série Elle, Origins a aktuální C-Series.

Až 65% zákazníků si vybralo dvoubarevnou karoserii a 68% is boční ochranou dveří Airbump.

Vlaky plné nových C3 nejčastěji z Trnavy zamíří do Francie, Itálie nebo do Španělska. Malý Citroën se většinou objednává v bílé, šedé a béžové barvě.

V nabídce is naftovým motorem
Minulý rok prošel Citroën C3 lehkým faceliftem. Jaký je, si můžete přečíst v našem testu. V nabídce je se třemi motory, základem je atmosférický benzínový tříválec o objemu 1,2 litru a výkonu 61 kW (83 koní).

Oblíbenější je silnější přeplňovaný PureTech o výkonu 81 kW (110 koní), který může být is automatickou šestistupňovou převodovkou.

Trojici motorů uzavírá jediný čtyřválcový motor v nabídce – naftový 1,5 BlueHDi s výkonem 75 kW (102 koní) a šestistupňovým manuálem.

U Citroënu C3 je na výběr 97 barevných kombinací karoserie. Výrobce v rámci oslavy nabídne možnost na milion vteřin, tedy přes 11 dní si barevně nakonfigurovat auto zdarma.

Oslava během krize
Oslava se děje na pozadí čipové krize, kterou nyní trpí většina automobilek. I trnavský závod je tak nucen zastavovat výrobu.

„Situace zůstává, navzdory vysoké poptávce po našich vozidlech, pro nejisté dodávky polovodičových dílů nestabilní. O výrobě proto informujeme ze dne na den,“ konstatoval mluvčí závodu Peter Švec.

Celkově má ​​C3 ve všech třech generacích od roku 2002 na kontě již přes 4,5 milionu vyrobených aut. první dvě generace se pro evropský trh vyráběly ještě ve Francii.

Reviews

Další články autora