10 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

I komín vyžaduje údržbu

Krb na chalupě, pecka v dílně či...

Jak na zahradní cestičky?

S odcházejícím létem ubývá slunce a počasí...

Plastová okna nevyřeší všechny problémy

Záleží nejen na značce, ale také na...

Sledovat je budou Vajda, Mečíř i Cibulková. Mladé tenisty čeká velké finále

První říjnový víkend bude v Národním tenisovém centru patřit už po sedmnácté celoslovenskému finále Dětského DavisCupu a FedCupu s Nadací SPP (29. září – 2. října).

Zúčastní se ho 12 nejlepších družstev chlapců a 12 nejlepších družstev dívek do 10 let.

O postup v klubových, oblastních a regionálních kolech bojovalo v letošním roce kolem 1 500 dětí. Od vzniku se do projektu zapojilo přes 21 tisíc dětí.

Dlouhodobý projekt Slovenského tenisového svazu přitáhl do soutěžení děti ze všech koutů Slovenska.

Mnozí z prvních vítězů a účastníků v současnosti patří mezi slovenské reprezentanty. V prvním ročníku byla nejmladší pouze 7letá Košičanka Viktória Kužmová, která je nyní stabilní členkou reprezentačního týmu Poháru Billie-Jean Kingové.

V Dětském DavisCupu a FedCupu rovněž soutěžily i současné slovenské singlové jednotky Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová.

Jak informoval STZ prostřednictvím tiskové zprávy, zápasy nejtalentovanějších malých tenistů zatraktivní Peugeot Tennis Day, který v letošním roce napíše již své sedmé pokračování.

Během této akce se sportovní fanoušci mohou setkat s největšími slovenskými tenisovými hvězdami. Z hráčů nebudou chybět Molčan, deblový specialista Filip Polášek či Rebecca Šramková.

Mladé talenty přijdou pozdravit i prezident STZ a olympijský vítěz Miloslav Mečíř, trenér světového jména Marián Vajda, bývalí elitní hráči Dominika Cibulková či Karel Kučera.

Účast přislíbil i kapitán slovenského BJKC týmu Matej Lipták. Vstup do NTC je volný.

Reviews

Další články autora